48 hodin v Kuala Lumpur

Seznam obsahu

1.Den

Přistáváme na letišti

Z letiště se do centra dostanete autobusem, vlakem nebo taxi. My zvolili tu nejlevnější variantu, tedy autobus. Lístek stojí cca 60,- kč a zakoupit si ho můžete v přízemí letiště, kde najdete i autobusové nástupiště.

Odjezd je dvakrát za hodinu 🙂

A podle čeho jsme vybírali hotel?

 • Lokace
  Vybírali jsme tak, aby jsme měli max. do 5minut metro a do docházkové vzdálenosti nějaké zajímavosti (China town). Metro jsme dokonce měli do 2minut 😀 Metro drahé není a dostane vás za krátkou dobu do centra k parku a Petronas Tower, kam jsme taky měli namířeno.
 • Ubytování se snídaní
  Další jedna z priorit. Užít si hotelovou bohatou snídani 🙂 My snídaně milujeme a nemůžeme bez ních být. Jsme totiž ráno velcí hladovci 😀
 • Teplá voda
  Na tu jsme se těšili nejvíc!
 • MC Donald
  Budete se smát, ale my po půl roce na Srí Lance měli na něj velkou chuť 😀 a tak hlavní priorita, byla jasná, Co nejblíž mekáči 😀 Navíc jsme slyšeli, že je cenově ještě levnější než v čr. Díky tomu jsme si mohli vybrat dražší hotel 😀 paráda

Ubytování v Cosmo Hotelu

 • jelikož jsme přijeli v brzkých ranních hodinách připlatili jsme si dřívější check-in a šli jsi odpočinout. DOPORUČUJEME VŠEM! Skvěle jsme si odpočinuli a byli tak připraveni na nášláplý program.
 • po půl roce konečně teplá voda, peřiny a výhled na betonovou džungli, no prostě nádhera
Kuala Lumpur - Cosmo Hotel sprcha

ZAJÍMAVOST

Hodně ubytování a to myslím i hotely, mají pokoje bez oken. Cena je levnější, ale nemáte žádné denní světlo. Kuala Lumpur je betonový ráj a tak šetří všude s místem. Proto pak vznikají pokoje bez oken...a není jich málo 🙂 Tak pořádně koukejte jaký pokoj vyberete!

Oběd, China Tower a 3D Art Museum

Kam jinam na oběd, než do mekáče. Ještě, že jsme ho měli přes ulici z hotelu. Další typ je na Starbuck, který je hned vedle hotelu. Pak následovala procházka a během 10 minut jsme došli do China Tower. Tam jsme objevili Illusion 3D Art Museum. Vstupné na osobu 300,-Kč a musím říct, že to za to stálo. Pěkně jsme se vyřádili a vznikli z toho tyhle pěkné fotky.

K večeru jsme prošli Street Food, kde jsme ochutnali místní rolovanou zmrzlinu, která nám popravdě moc nechutnala a zbytek večera jsme si užili v hotelových peřinách.

2.Den

Božská snídaně

Vyrážíme na snídani a jsme zvědaví, co na nás bude čekat. Škoda, že jsme neudělali fotku, protože by vám svítili očka blahem jako nám. Nezažili jsme ještě nikdy tak bohatý výběr snídaně, jako právě tady!

Od croasanů, až po obědové menu? Koukáme a nevěříme tomu 😀 Opravdu si zde můžete dát nejen teplou polévku, ale i omáčku s masem a mnoho dalšího. No co myslíte, jak to asi dopadlo? Snědli jsme od všeho něco a bylo nám pak pěkně těžko 😀

Snídaňový odpočinek a poslední teplá sprcha

Po snídani jsme si šli lehnout, nejen aby nám slehlo, ale taky užít naposledy tenhle skvělý hotelový pokoj s televizí, peřinami, žehlícím prknem, klimatizací, rychlovarnou konvicí s čajem či kávou, božským výhledem 😀 a hlavně TEPLOU VODOU.

Nakonec jsme se sprchovali déle, než leželi v posteli 😀 a důvod? Další půl rok než dostavíme domek budeme mít studenou vodu. A tak jsme si to užívali. No co říkáte….neměli byste to stejně?

Kuala Lumpur - Petronas Twin Towers

Petronas Twin Towers a okolí

Hurá balíme věci a vyrážíme z hotelu do centra. Cena metrem od hotelu do centra nás stálo 14korun/osoba. Centrum je přehlídka moderních mrakodrapů, dvojčat Petronas Towers. Žasli jsme nad mrakodrapem a neveřili, že tohle někdo dokáže postavit.

Za Petronas Tower se vám otevře nádherný park, který stojí za to projít. Večer zde probíhá světelná fontánová šou 🙂 Po procházce parkem jsme prošli luxusním obchodním centrem a zamířili zpět na letiště.

Zpět na letiště

Z centra jsme metrem dojeli na zastávku: Pudu Sentral, kde je podzemní autobusové nádraží. Chytnete tady přímý spoj na letiště za pouhých 60kč/ za osobu.

Více výletů se nám do dvou dnů v Kuala Lumpur nevešlo. Nyní jsme zpátky na Srí Lance a máme již dostavěno a hurááá máme teplou vodu! Pokud tedy míříte do Kuala Lumpur přejeme vám ať si to užijete stejně skvěle jako my. Pokud stále váháte kam na dovolenou napiště nám. Nebo se rovnou podívejte do rezervací a vyberte si termín pro vaši dovolenou snů.

řekni to i ostatním
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest

Ebook o tom, než jsme se dostali na Srí Lanku

5,0 rating

Naprosto nádherný dům, skvělý bazén, vychlazený kokos, slacklina a lednička!! Doporučuji zajet k Janči a Peťovi. Poradí vám se vším, zařídí, vezmou vás k lokálům na úžasné jídlo!!🌴🌴🌴💙

Tereza
5,0 rating

Ja bych spíš řekl, že to musíte zažít!!! Jeďte za Jančou a Peťou! Už se těšíme až zase přijedeme!! A moc děkujeme za pomoc, super zážitky a příjemné bydlení 🙂

Martin
5,0 rating

Do domu Petra a Janči nás svedla shoda okolností a náhod. Bohužel to vyšlo pouze na pár dní, ale bylo to úžasné zakončení našeho pobytu na Srí Lance. Již první domluva přes Instagram, která byla opravdu na rychlo, byla skvělá, na všem jsme se domluvili během pár zpráv a tak to pokračovalo během celého pobytu. Péťa i Janča jsou velmi komunikativní a milí lidé se kterými není problém se na všem domluvit. Měli jsme k dispozici krásný, moderně zařízený pokoj s vlastní koupelnou a WC. V neposlední řadě musíme zmínit bazén, kde se dá číst, odpočívat, blbnout a strávit hodně času (vlastní zkušenost :D). Jako milovníci dobrého jídla jsme ocenili výborné snídaně, které nám Péťa s Jančou připravili a jako bonus si je můžete podle chuti nakombinovat sami.
Po celý pobyt jsme se cítili velmi příjemně, jak se říká “jako doma”. Je málo lidí, kteří jsi jdou za svým snem i když se to zdá nereálné, ale je super vidět na vlastní oči, že to jde.
Ještě jednou děkujeme a doufáme, že se zase potkáme.
R+A

Radek a Aja
5,0 rating

Petr s Jančou odvedli neuvěřitelný kus práce a vytvořili krásné místo, kde je radost pobýt pár dní a užívat si dovolené. Přijeli jsme v 5 lidech a vyšli nám maximálně vstříc. Dům je úžasný, moderní a krásně zařízený. Měli jsme pro sebe celé horní patro a i když nebylo všechno ještě zcela hotové, měli jsme maximální komfort. Oba se o nás celou dobu starali, zařídili nám odvoz na pláž (jízda tuk tukem je opravdu jízda! 😀 ), lekci surfování, doporučili výlety, také jsme společně obědvali a večeřeli, povídali si, … prostě skvělí lidé na skvělém místě 🙂 Nemluvě o nejlepších snídaních na světě! Jestli se rozmýšlíte kam jet, tak sem určitě, budete stejně nadšení jako my 🙂 😉
Péťo a Jančo, díky moc za všechno a držíme palce, jste neskuteční :-*

Míša
Scroll to Top