Nejlepší čajové plantáže na Srí Lance

Seznam obsahu

Čajové plantáže dnes pokrývají více než 4 % Srí Lanky v kopcovité krajině a přibližně 90 % sklizně je určeno k vývozu. Pojďme se podívat na některé z nejlepších čajových plantáží v zemi.

Lipton’s Seat

Lipton Seat Sri Lanka

Vysoko v horách, nedaleko od města Haputale se nacházejí čajové plantáže Lipton’s Seat. Pohodlně se k nim dostanete tuktukem nebo na motorce. Je odtud nádherný výhled do všech stran s malým občerstvením, kde si můžete dát čaj. K vidění jsou čajová políčka v různých tónech zelené barvy. Místo je pojmenováno po Thomasu Liptonovi, který zde vysadil první čaj.

Na vrchol se určitě vydejte brzy ráno, v odpoledních hodinách výhled často schovají mraky. Zde je symbolické vstupné 100 LKR/osoba.

Mackwoods

Mackwoods

MackWoods je největší srílanská továrna na čaj. Jestli se chcete dozvědět co nejvíce o výrobě čaje, určitě se vydejte na prohlídku této továrny. Uvidíte celý proces výroby čaje. Dozvíte se, jak se sbírá i zpracovává. Také vám vysvětlí, jak se od sebe liší jednotlivé druhy čaje. Samozřejmostí je ochutnávka. Součástí turistické atrakce je i restaurace a obchod.

Továrna leží v nádherné oblasti na trase z města Kandy do Nuwara Eliya.

Bluefield Tea Factory

Bluefield Tea Factory

Vydejte se na prohlídku areálu, továrny a vyzkoušejte, jak nápoj v šálku přechází z pole na stůl. Můžete zde i ochutnat některé vonné bílé a černé čaje vyrobené na místě. Naleznete zde i restauraci, obchod a dětský park.

Tato továrna se nachází též mezi městem Kandy a Nuwara Eliya.

Pedro Tea Factory

Pedro Tea Factory

Východně od města Nuwara Eliya se nachází Pedro Tea Factory. I zde vám vysvětlí a ukážou, jak probíhá výroba čaje. Užít si zde můžete čajovnu s nádherným výhledem na okolní plantáže.

Virgin White Tea Plantation

Virgin White Tea Plantation se nachází na jihu Srí Lanky u městečka Ahangama (10 minut jízdy od našeho domu). Navštivte jedinečnou čajovou plantáž na světě, která se nachází v těsné blízkosti moře. 

Vyrábí se zde hlavně bílý čaj. Panensky bílý čaj je zde pěstován bez insekticidů a pesticidů a má velmi výraznou chuť.

Pěstování se drží staré císařské tradice. Ženy, které jej sklízejí, mají jemné rukavice a k práci používají zlaté nůžky. (Říká se)

Proč je cejlonský čaj tak výjimečný?

Cejlonský čaj je známý po celém světě tím, že je jedním z nejlepších černých čajů na světě. Cejlonské čaje jsou ortodoxní čaje. Co to znamená?

150 let starý čajový průmysl Srí Lanky dodržuje tradiční metody a standardy zpracování čajů. Vysoce kvalitní čaje jsou zpracovány ručně a pečlivě tříděny, aby poskytovaly nejlepší chuť a vůni. Věří se, že: Na dobrý čaj nelze spěchat.

Srí Lanka má opravdu co nabídnout, tak se nebojte a přijeďte ji poznat.

Řekni to i ostatním
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest

Ebook o tom, než jsme se dostali na Srí Lanku

5,0 rating

Naprosto nádherný dům, skvělý bazén, vychlazený kokos, slacklina a lednička!! Doporučuji zajet k Janči a Peťovi. Poradí vám se vším, zařídí, vezmou vás k lokálům na úžasné jídlo!!🌴🌴🌴💙

Tereza
5,0 rating

Ja bych spíš řekl, že to musíte zažít!!! Jeďte za Jančou a Peťou! Už se těšíme až zase přijedeme!! A moc děkujeme za pomoc, super zážitky a příjemné bydlení 🙂

Martin
5,0 rating

Do domu Petra a Janči nás svedla shoda okolností a náhod. Bohužel to vyšlo pouze na pár dní, ale bylo to úžasné zakončení našeho pobytu na Srí Lance. Již první domluva přes Instagram, která byla opravdu na rychlo, byla skvělá, na všem jsme se domluvili během pár zpráv a tak to pokračovalo během celého pobytu. Péťa i Janča jsou velmi komunikativní a milí lidé se kterými není problém se na všem domluvit. Měli jsme k dispozici krásný, moderně zařízený pokoj s vlastní koupelnou a WC. V neposlední řadě musíme zmínit bazén, kde se dá číst, odpočívat, blbnout a strávit hodně času (vlastní zkušenost :D). Jako milovníci dobrého jídla jsme ocenili výborné snídaně, které nám Péťa s Jančou připravili a jako bonus si je můžete podle chuti nakombinovat sami.
Po celý pobyt jsme se cítili velmi příjemně, jak se říká “jako doma”. Je málo lidí, kteří jsi jdou za svým snem i když se to zdá nereálné, ale je super vidět na vlastní oči, že to jde.
Ještě jednou děkujeme a doufáme, že se zase potkáme.
R+A

Radek a Aja
5,0 rating

Petr s Jančou odvedli neuvěřitelný kus práce a vytvořili krásné místo, kde je radost pobýt pár dní a užívat si dovolené. Přijeli jsme v 5 lidech a vyšli nám maximálně vstříc. Dům je úžasný, moderní a krásně zařízený. Měli jsme pro sebe celé horní patro a i když nebylo všechno ještě zcela hotové, měli jsme maximální komfort. Oba se o nás celou dobu starali, zařídili nám odvoz na pláž (jízda tuk tukem je opravdu jízda! 😀 ), lekci surfování, doporučili výlety, také jsme společně obědvali a večeřeli, povídali si, … prostě skvělí lidé na skvělém místě 🙂 Nemluvě o nejlepších snídaních na světě! Jestli se rozmýšlíte kam jet, tak sem určitě, budete stejně nadšení jako my 🙂 😉
Péťo a Jančo, díky moc za všechno a držíme palce, jste neskuteční :-*

Míša
Scroll to Top