Nejlepší čajové plantáže na Srí Lance

Nejlepší čajové plantáže na Srí Lance

Seznam obsahu

Čajové plantáže dnes pokrývají více než 4 % Srí Lanky v kopcovité krajině a přibližně 90 % sklizně je určeno k vývozu. Pojďme se podívat na některé z nejlepších čajových plantáží v zemi.

Lipton’s Seat

Lipton Seat Sri Lanka

Vysoko v horách, nedaleko od města Haputale se nacházejí čajové plantáže Lipton’s Seat. Pohodlně se k nim dostanete tuktukem nebo na motorce. Je odtud nádherný výhled do všech stran s malým občerstvením, kde si můžete dát čaj. K vidění jsou čajová políčka v různých tónech zelené barvy. Místo je pojmenováno po Thomasu Liptonovi, který zde vysadil první čaj.

Na vrchol se určitě vydejte brzy ráno, v odpoledních hodinách výhled často schovají mraky. Zde je symbolické vstupné 100 LKR/osoba.

Mackwoods

Mackwoods

MackWoods je největší srílanská továrna na čaj. Jestli se chcete dozvědět co nejvíce o výrobě čaje, určitě se vydejte na prohlídku této továrny. Uvidíte celý proces výroby čaje. Dozvíte se, jak se sbírá i zpracovává. Také vám vysvětlí, jak se od sebe liší jednotlivé druhy čaje. Samozřejmostí je ochutnávka. Součástí turistické atrakce je i restaurace a obchod.

Továrna leží v nádherné oblasti na trase z města Kandy do Nuwara Eliya.

Bluefield Tea Factory

Bluefield Tea Factory

Vydejte se na prohlídku areálu, továrny a vyzkoušejte, jak nápoj v šálku přechází z pole na stůl. Můžete zde i ochutnat některé vonné bílé a černé čaje vyrobené na místě. Naleznete zde i restauraci, obchod a dětský park.

Tato továrna se nachází též mezi městem Kandy a Nuwara Eliya.

Pedro Tea Factory

Pedro Tea Factory

Východně od města Nuwara Eliya se nachází Pedro Tea Factory. I zde vám vysvětlí a ukážou, jak probíhá výroba čaje. Užít si zde můžete čajovnu s nádherným výhledem na okolní plantáže.

Virgin White Tea Plantation

Virgin White Tea Plantation se nachází na jihu Srí Lanky u městečka Ahangama (10 minut jízdy od našeho domu). Navštivte jedinečnou čajovou plantáž na světě, která se nachází v těsné blízkosti moře. 

Vyrábí se zde hlavně bílý čaj. Panensky bílý čaj je zde pěstován bez insekticidů a pesticidů a má velmi výraznou chuť.

Pěstování se drží staré císařské tradice. Ženy, které jej sklízejí, mají jemné rukavice a k práci používají zlaté nůžky. (Říká se)

Proč je cejlonský čaj tak výjimečný?

Cejlonský čaj je známý po celém světě tím, že je jedním z nejlepších černých čajů na světě. Cejlonské čaje jsou ortodoxní čaje. Co to znamená?

150 let starý čajový průmysl Srí Lanky dodržuje tradiční metody a standardy zpracování čajů. Vysoce kvalitní čaje jsou zpracovány ručně a pečlivě tříděny, aby poskytovaly nejlepší chuť a vůni. Věří se, že: Na dobrý čaj nelze spěchat.

Srí Lanka má opravdu co nabídnout, tak se nebojte a přijeďte ji poznat.

Řekni to i ostatním
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest
Srí Lanka počasí Srí Lanka

Počasí na Srí Lance

Počasí na Srí Lance Díky svému tropickému podnebí, patří Srí Lanka mezi země, které je možné navštívit prakticky v jakoukoliv roční dobu. Přesto se však jednotlivá …

Celý článek →
Palmy a západ slunce Srí Lanka

Očkování na Srí Lanku?

Na co se před cestou očkovat? Nejlépe by vám měl poradit lékař na základě vaší destinace a stylu cestování. Zda se necháte před cestou na …

Celý článek →
Sri Lanka - autobus Srí Lanka

Doprava na Srí Lance

Autobusy jsou hlavním způsobem veřejné dopravy a jsou levné. Dostanete se téměř kamkoliv. Místní i dálkové spoje jezdí poměrně často. Jediný problém jsou neexistující jízdní …

Celý článek →
čajové plantáže Srí Lanka

Nejlepší čajové plantáže na Srí Lance

Čajové plantáže dnes pokrývají více než 4 % Srí Lanky v kopcovité krajině a přibližně 90 % sklizně je určeno k vývozu. Pojďme se podívat …

Celý článek →
Kuala Lumpur - Cosmo Hotel pokoj Ostatní

48 hodin v Kuala Lumpur

2.Den Božská snídaně Vyrážíme na snídani a jsme zvědaví, co na nás bude čekat. Škoda, že jsme neudělali fotku, protože by vám svítili očka blahem …

Celý článek →
Visa Online sri lanka Srí Lanka

Jak vyplnit víza na Srí Lanku?

Stisknutím tlačítka se dostanete přímo na oficiální stránky pro online vízum na Srí Lanku. Pozor! Jsou platná 30 dní od vašeho data příletu. Na stránce …

Celý článek →
Scroll to Top