Nejlepší čajové plantáže na Srí Lance

Čajové plantáže dnes pokrývají více než 4 % Srí Lanky v kopcovité krajině a přibližně 90 % sklizně je určeno k vývozu. Pojďme se podívat na některé z nejlepších čajových plantáží v zemi.

Lipton’s Seat

Lipton Seat Sri Lanka

Vysoko v horách, nedaleko od města Haputale se nacházejí čajové plantáže Lipton’s Seat. Pohodlně se k nim dostanete tuktukem nebo na motorce. Je odtud nádherný výhled do všech stran s malým občerstvením, kde si můžete dát čaj. K vidění jsou čajová políčka v různých tónech zelené barvy. Místo je pojmenováno po Thomasu Liptonovi, který zde vysadil první čaj.

Na vrchol se určitě vydejte brzy ráno, v odpoledních hodinách výhled často schovají mraky. Zde je symbolické vstupné 100 LKR/osoba.

Mackwoods

Mackwoods

MackWoods je největší srílanská továrna na čaj. Jestli se chcete dozvědět co nejvíce o výrobě čaje, určitě se vydejte na prohlídku této továrny. Uvidíte celý proces výroby čaje. Dozvíte se, jak se sbírá i zpracovává. Také vám vysvětlí, jak se od sebe liší jednotlivé druhy čaje. Samozřejmostí je ochutnávka. Součástí turistické atrakce je i restaurace a obchod.

Továrna leží v nádherné oblasti na trase z města Kandy do Nuwara Eliya.

Bluefield Tea Factory

Bluefield Tea Factory

Vydejte se na prohlídku areálu, továrny a vyzkoušejte, jak nápoj v šálku přechází z pole na stůl. Můžete zde i ochutnat některé vonné bílé a černé čaje vyrobené na místě. Naleznete zde i restauraci, obchod a dětský park.

Tato továrna se nachází též mezi městem Kandy a Nuwara Eliya.

Pedro Tea Factory

Pedro Tea Factory

Východně od města Nuwara Eliya se nachází Pedro Tea Factory. I zde vám vysvětlí a ukážou, jak probíhá výroba čaje. Užít si zde můžete čajovnu s nádherným výhledem na okolní plantáže.

Virgin White Tea Plantation

Virgin White Tea Plantation se nachází na jihu Srí Lanky u městečka Ahangama (10 minut jízdy od našeho domu). Navštivte jedinečnou čajovou plantáž na světě, která se nachází v těsné blízkosti moře. 

Vyrábí se zde hlavně bílý čaj. Panensky bílý čaj je zde pěstován bez insekticidů a pesticidů a má velmi výraznou chuť.

Pěstování se drží staré císařské tradice. Ženy, které jej sklízejí, mají jemné rukavice a k práci používají zlaté nůžky. (Říká se)


Proč je cejlonský čaj tak výjimečný?

Cejlonský čaj je známý po celém světě tím, že je jedním z nejlepších černých čajů na světě. Cejlonské čaje jsou ortodoxní čaje. Co to znamená?

150 let starý čajový průmysl Srí Lanky dodržuje tradiční metody a standardy zpracování čajů. Vysoce kvalitní čaje jsou zpracovány ručně a pečlivě tříděny, aby poskytovaly nejlepší chuť a vůni. Věří se, že: Na dobrý čaj nelze spěchat.

Srí Lanka má opravdu co nabídnout, tak se nebojte a přijeďte ji poznat.


Rezervace

×