Srí Lanka očkování - Jsme na Srí Lance

Očkování na Srí Lanku?

Seznam obsahu

Na co se před cestou očkovat?

Nejlépe by vám měl poradit lékař na základě vaší destinace a stylu cestování.

Zda se necháte před cestou na Srí Lanku očkovat, záleží na vás. Žádná zvláštní očkování zde nejsou povinná. Prověřte si aktuální platnost očkování proti tetanu, ten by vám rozhodně neměl chybět. Následující druhy očkování jsou doporučeny:

Název Počet vakcín Doba očkování Cena očkování Přeočkování
Žloutenka A,B 3x 1 x, 1 x po měsíci, 1x za 6 měsíců 1.970 Kč Není třeba
Břišní tyfus 1x 1x 1.070 Kč Jednou za 3 roky
Vzteklina 3x 1 x, 1x za 7 dní, 1x za 28 dní 960 Kč Jednou za 5 let

Pokud je to možné, vezměte si jeden či dva dny volna, případně jděte na očkování v pátek, abyste měli dva dny na regeneraci. Po očkování člověk bývá unavený, v případě žloutenky vás může bolet rameno.

Jak dlouho předem?

Za nás ihned, jakmile si zvolíte destinaci. Nejlépe 3 měsíce před cestou, jelikož některá očkování je třeba podstoupit v sérii s několikatýdenním odstupem.

Kde se nechat očkovat?

Můžete se objednat či zajít do centra cestovní medicíny v nejbližší nemocnici. Vakcíny tam bývají o něco levnější, počítejte však s delšími čekacími lhůtami v čekárně. Další varianta je praktický lékař. U něj pravděpodobně zaplatíte pár korun navíc.

Příspěvky od pojišťovny

Většina zdravotních pojišťoven zpětně přispívá na některé z očkování. Určitě se o tom informujte, příspěvek vždy potěší. Stačí doložit doklad od vakcíny a lékařskou zprávu o její aplikaci.

Obnovení očkování

Pokud již máte některá očkování, je dobré si prověřit její platnost. U některých očkování je po pár letech nutná opětovná vakcinace. I kvůli evidenci, kdy a co obnovit, se hodí mít mezinárodní očkovací průkaz. Ten vám v centru cestovní medicíny vystaví za poplatek 100 Kč.

Další doporučení?

Kvalita vody: Vyčistit si zuby nebo omýt ovoce pod kohoutkovou vodou je bezpečné. Pijte ale raději balenou nebo přefiltrovanou vodu. Dodržujte pitný režim.

Ochrana proti komárům: Doporučujeme si koupit v ČR repelent s vysokým obsahem DEET. Zde na Srí Lance se prodává tzv. citronela, která účinkuje kratší dobu.

Spáleniny od slunce: Pokud se spálíte, doporučujeme koupit gel Aloe Vera v obchodě Food City či sehnat od místních stonek aloe vera a namazat spálenou část těla.

Nachlazení: I v tropickém počasí se můžete nachladit. Příčinou mohou být přechody z klimatizovaných místností nebo i dlouhá cesta tuktukem či autobusem s otevřenými dveřmi a okny. Pomáhá na to skvěle kořeněný čaj Samanah, který koupíte v lékárně či obchodu Food City.

Řekni to i ostatním
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest
Srí Lanka počasí Srí Lanka

Počasí na Srí Lance

Počasí na Srí Lance Díky svému tropickému podnebí, patří Srí Lanka mezi země, které je možné navštívit prakticky v jakoukoliv roční dobu. Přesto se však jednotlivá …

Celý článek →
Palmy a západ slunce Srí Lanka

Očkování na Srí Lanku?

Na co se před cestou očkovat? Nejlépe by vám měl poradit lékař na základě vaší destinace a stylu cestování. Zda se necháte před cestou na …

Celý článek →
Sri Lanka - autobus Srí Lanka

Doprava na Srí Lance

Autobusy jsou hlavním způsobem veřejné dopravy a jsou levné. Dostanete se téměř kamkoliv. Místní i dálkové spoje jezdí poměrně často. Jediný problém jsou neexistující jízdní …

Celý článek →
čajové plantáže Srí Lanka

Nejlepší čajové plantáže na Srí Lance

Čajové plantáže dnes pokrývají více než 4 % Srí Lanky v kopcovité krajině a přibližně 90 % sklizně je určeno k vývozu. Pojďme se podívat …

Celý článek →
Kuala Lumpur - Cosmo Hotel pokoj Ostatní

48 hodin v Kuala Lumpur

2.Den Božská snídaně Vyrážíme na snídani a jsme zvědaví, co na nás bude čekat. Škoda, že jsme neudělali fotku, protože by vám svítili očka blahem …

Celý článek →
Visa Online sri lanka Srí Lanka

Jak vyplnit víza na Srí Lanku?

Stisknutím tlačítka se dostanete přímo na oficiální stránky pro online vízum na Srí Lanku. Pozor! Jsou platná 30 dní od vašeho data příletu. Na stránce …

Celý článek →
Scroll to Top