Počasí na Srí Lance - Jsme na Srí Lance

Počasí na Srí Lance

Seznam obsahu

Počasí na Srí Lance

Díky svému tropickému podnebí, patří Srí Lanka mezi země, které je možné navštívit prakticky v jakoukoliv roční dobu. Přesto se však jednotlivá roční období liší.

Srí Lanka leží v tropickém pásu a počasí zde je v různou roční dobu a na různých místech ovlivňováno monzuny, které s sebou mohou přinést vydatné dešťové srážky. Záleží tedy, do jaké části Srí Lanky a kdy přesně, se chcete vypravit. Co na Srí Lance chcete podniknout. Zda jedete pouze za odpočinkem k moři, surfováním, nebo chcete prozkoumat vnitrozemí a kulturní památky na severovýchodě ostrova.

Kdy a kam vyrazit

Počasí na Srí Lance ovlivňují dvě monzunová období. První z nich trvá od května do srpna a přináší deště především v jihozápadní a centrální oblasti ostrova. Období sucha zde pak trvá přibližně od prosince do dubna.

  • Pokud tedy chcete podniknout klasický turistický okruh z Kolomba přes Kandy, městečko v horách Ella a užít si krásné pláže na jižním či jihozápadním pobřeží ostrova, vyplatí se vyrazit v zimě.

Druhé monzunové období trvá od září do ledna a zasahuje severní polovinu ostrova a východ. Období sucha v této oblasti trvá přibližné od května do září.

  • Jestli tedy chcete navštívit turisticky známé kulturní památky jako je trojice Sigirya, Polonnaruwa a Anuradhapura, jeskynní chrám Dambulla, nebo vyzkoušet surfování v oblasti Arugam Bay, určitě se vyplatí vyrazit na jaře či přes léto.

Teploty

V nížinách a pobřežních oblastech se průměrné roční teploty pohybují mezi 27 °C do 32 °C. Oproti tomu v horských oblastech, jako je městečko Ella či Nuwara Eliya, mohou teploty klesnout i k deseti stupňům celsia přes noc. Průměrná teplota moře se pak celoročně pohybuje okolo 28 °C.

Hlavní sezóna

Hlavní turistická sezóna na Srí Lance obecně trvá od prosince do dubna. Což je také ideální doba k návštěvě našeho českého zázemí. 

Nicméně ať už se rozhodnete vyrazit na Srí Lanku kdykoliv, vždy na vás alespoň na chvíli během dne vykoukne sluníčko. Celoročně si tak můžete užívat letních tropických teplot s vyšší vlhkostí vzduchu, koupat se v teplém moři, objevovat krásy přírody, místní kulturu, užívat si gastronomické zážitky a pohostinnost místních lidí.

Řekni to i ostatním
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest
Srí Lanka počasí Srí Lanka

Počasí na Srí Lance

Počasí na Srí Lance Díky svému tropickému podnebí, patří Srí Lanka mezi země, které je možné navštívit prakticky v jakoukoliv roční dobu. Přesto se však jednotlivá …

Celý článek →
Palmy a západ slunce Srí Lanka

Očkování na Srí Lanku?

Na co se před cestou očkovat? Nejlépe by vám měl poradit lékař na základě vaší destinace a stylu cestování. Zda se necháte před cestou na …

Celý článek →
Sri Lanka - autobus Srí Lanka

Doprava na Srí Lance

Autobusy jsou hlavním způsobem veřejné dopravy a jsou levné. Dostanete se téměř kamkoliv. Místní i dálkové spoje jezdí poměrně často. Jediný problém jsou neexistující jízdní …

Celý článek →
čajové plantáže Srí Lanka

Nejlepší čajové plantáže na Srí Lance

Čajové plantáže dnes pokrývají více než 4 % Srí Lanky v kopcovité krajině a přibližně 90 % sklizně je určeno k vývozu. Pojďme se podívat …

Celý článek →
Kuala Lumpur - Cosmo Hotel pokoj Ostatní

48 hodin v Kuala Lumpur

2.Den Božská snídaně Vyrážíme na snídani a jsme zvědaví, co na nás bude čekat. Škoda, že jsme neudělali fotku, protože by vám svítili očka blahem …

Celý článek →
Visa Online sri lanka Srí Lanka

Jak vyplnit víza na Srí Lanku?

Stisknutím tlačítka se dostanete přímo na oficiální stránky pro online vízum na Srí Lanku. Pozor! Jsou platná 30 dní od vašeho data příletu. Na stránce …

Celý článek →
Scroll to Top