Počasí na Srí Lance

Seznam obsahu

Počasí na Srí Lance

Díky svému tropickému podnebí, patří Srí Lanka mezi země, které je možné navštívit prakticky v jakoukoliv roční dobu. Přesto se však jednotlivá roční období liší.

Srí Lanka leží v tropickém pásu a počasí zde je v různou roční dobu a na různých místech ovlivňováno monzuny, které s sebou mohou přinést vydatné dešťové srážky. Záleží tedy, do jaké části Srí Lanky a kdy přesně, se chcete vypravit. Co na Srí Lance chcete podniknout. Zda jedete pouze za odpočinkem k moři, surfováním, nebo chcete prozkoumat vnitrozemí a kulturní památky na severovýchodě ostrova.

Kdy a kam vyrazit

Počasí na Srí Lance ovlivňují dvě monzunová období. První z nich trvá od května do srpna a přináší deště především v jihozápadní a centrální oblasti ostrova. Období sucha zde pak trvá přibližně od prosince do dubna.

  • Pokud tedy chcete podniknout klasický turistický okruh z Kolomba přes Kandy, městečko v horách Ella a užít si krásné pláže na jižním či jihozápadním pobřeží ostrova, vyplatí se vyrazit v zimě.

Druhé monzunové období trvá od září do ledna a zasahuje severní polovinu ostrova a východ. Období sucha v této oblasti trvá přibližné od května do září.

  • Jestli tedy chcete navštívit turisticky známé kulturní památky jako je trojice Sigirya, Polonnaruwa a Anuradhapura, jeskynní chrám Dambulla, nebo vyzkoušet surfování v oblasti Arugam Bay, určitě se vyplatí vyrazit na jaře či přes léto.

Teploty

V nížinách a pobřežních oblastech se průměrné roční teploty pohybují mezi 27 °C do 32 °C. Oproti tomu v horských oblastech, jako je městečko Ella či Nuwara Eliya, mohou teploty klesnout i k deseti stupňům celsia přes noc. Průměrná teplota moře se pak celoročně pohybuje okolo 28 °C.

Hlavní sezóna

Hlavní turistická sezóna na Srí Lance obecně trvá od prosince do dubna. Což je také ideální doba k návštěvě našeho českého zázemí. 

Nicméně ať už se rozhodnete vyrazit na Srí Lanku kdykoliv, vždy na vás alespoň na chvíli během dne vykoukne sluníčko. Celoročně si tak můžete užívat letních tropických teplot s vyšší vlhkostí vzduchu, koupat se v teplém moři, objevovat krásy přírody, místní kulturu, užívat si gastronomické zážitky a pohostinnost místních lidí.

Řekni to i ostatním
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest

Ebook o tom, než jsme se dostali na Srí Lanku

5,0 rating

Naprosto nádherný dům, skvělý bazén, vychlazený kokos, slacklina a lednička!! Doporučuji zajet k Janči a Peťovi. Poradí vám se vším, zařídí, vezmou vás k lokálům na úžasné jídlo!!🌴🌴🌴💙

Tereza
5,0 rating

Ja bych spíš řekl, že to musíte zažít!!! Jeďte za Jančou a Peťou! Už se těšíme až zase přijedeme!! A moc děkujeme za pomoc, super zážitky a příjemné bydlení 🙂

Martin
5,0 rating

Do domu Petra a Janči nás svedla shoda okolností a náhod. Bohužel to vyšlo pouze na pár dní, ale bylo to úžasné zakončení našeho pobytu na Srí Lance. Již první domluva přes Instagram, která byla opravdu na rychlo, byla skvělá, na všem jsme se domluvili během pár zpráv a tak to pokračovalo během celého pobytu. Péťa i Janča jsou velmi komunikativní a milí lidé se kterými není problém se na všem domluvit. Měli jsme k dispozici krásný, moderně zařízený pokoj s vlastní koupelnou a WC. V neposlední řadě musíme zmínit bazén, kde se dá číst, odpočívat, blbnout a strávit hodně času (vlastní zkušenost :D). Jako milovníci dobrého jídla jsme ocenili výborné snídaně, které nám Péťa s Jančou připravili a jako bonus si je můžete podle chuti nakombinovat sami.
Po celý pobyt jsme se cítili velmi příjemně, jak se říká “jako doma”. Je málo lidí, kteří jsi jdou za svým snem i když se to zdá nereálné, ale je super vidět na vlastní oči, že to jde.
Ještě jednou děkujeme a doufáme, že se zase potkáme.
R+A

Radek a Aja
5,0 rating

Petr s Jančou odvedli neuvěřitelný kus práce a vytvořili krásné místo, kde je radost pobýt pár dní a užívat si dovolené. Přijeli jsme v 5 lidech a vyšli nám maximálně vstříc. Dům je úžasný, moderní a krásně zařízený. Měli jsme pro sebe celé horní patro a i když nebylo všechno ještě zcela hotové, měli jsme maximální komfort. Oba se o nás celou dobu starali, zařídili nám odvoz na pláž (jízda tuk tukem je opravdu jízda! 😀 ), lekci surfování, doporučili výlety, také jsme společně obědvali a večeřeli, povídali si, … prostě skvělí lidé na skvělém místě 🙂 Nemluvě o nejlepších snídaních na světě! Jestli se rozmýšlíte kam jet, tak sem určitě, budete stejně nadšení jako my 🙂 😉
Péťo a Jančo, díky moc za všechno a držíme palce, jste neskuteční :-*

Míša
Scroll to Top